//7 Farklı Banyo Dekorasyonu

7 Farklı Banyo Dekorasyonu

Evlerimizde genellikle en küçük alanların ayrıldığı bölümlerdir, banyolar. Günde defalarca kullandığımız, vaktimizin bir bölümünü geçirdiğimiz, hem kişisel hijyen hem rahatlama alanımız olan banyolar çok daha fazlasını hak ediyor. İster yeni ev yaptırıyor, isterseniz de banyonuzu yeniden dekore etmeye çalışıyor olun öncelikle yaşam tarzınızı ve nelerden hoşlandığınızı düşünmeli ve seçimlerinizi buna göre yapmalısınız. Tabii ki banyonuzun sahip olduğu fiziki koşullar da yapacağınız dekorasyon için çok önemli.

1- Siyah Beyaz, Modern Bir Banyo

Siyah beyaz banyo dekorasyonu, ister düz ve keskin hatlara sahip modern bir banyo olsun ister yüzyıl başına ait görünen klasik modeller olsun, her döneme ve her zevke uygun favori tasarımlar arasında yer almakta.

2- Toprak Renkleri

Toprak renklerinin tercih edildiği bu banyonun duvarları dekoratif amaçlı harman tuğla ile döşenmiş. Küvetin ahşap dış kaplaması ve yine ahşap görünümlü yer fayansı ile kombine edilen country tarza sahip banyoya suya dayanıklı jüt halı serilerek konsept tamamlanmış. Tamamen şeffaf duş kabini ise alanın boğulmasını engelleyerek mekanı olduğundan daha geniş göstermiş. Dışarıya açılan büyük bir pencere ise doğal ışık alan aydınlık bir banyo ise büyük bir nimet.

3- Ebeveyn Banyolarında Yeni Fikirler

Yatak odasından cam bölme ile ayrılan ebeveyn banyoları yeni trendler arasında yer almakta. Peki bir adım ileri gidip küveti banyonun dışına, pencerenin önüne taşımaya ne dersiniz? Pencerenizin konumu meraklı gözlerden ıraksa, örneğin bahçeli bir evde oturuyorsanız, böylesi bir banyoda rahatlamak günün tüm yorgunluğunu atmak içine bire bir. Küvetin yanına, ışık alan bir konuma yerleştirilmiş canlı bitki ise mekana tropik bir hava katar.

4- Osmanlı Tarzı

Osmanlı saray tarzının günümüz dekorasyon tarzlarına harmanlandığı eklektik bir stil olan Osmanlı dekorasyon anlayışı yalnızca salonlarımızı, yatak odalarımızı değil banyolarımızı da etkisi altına aldı. Desenli yer karoları, oymalı lavabo standı, klasik Osmanlı tarzı mermer tezgah, standla uyumlu oymalı ayna çerçevesi ve kristal avize ile kombine edilen banyolar ilgi görmektedir.

5- Sade Güzellik

Eğer tasarımda daha minimal tarzlardan hoşlanıyorsanız düz renk zemin ve fayansla dekore edilmiş böyle bu banyo ilginizi çekebilir. Bu banyonun yuvarlak hatlara sahip küveti keskin hatlara sahip lavabo tezgahı ile güzel bir tezat oluşturmuştur.

6- Standart Dışı Fayanslar

Banyo dünyasındaki en büyük yeniliklerden biri ise alışılagelmişin dışına çıkan duvar fayansı şekilleri. Normalde kare ya da dikdörtgen olarak görmeye alıştığımız fayanslar artık üçgen, beşgen, altıgen şekillerinde de üretiliyor ve bu fayanslar yan yana döşendiğinde ortaya yeni şekiller çıkarıyorlar. Klasik renklerden sıkılanlar renkli fayans çeşitleri ile banyo tasarımında yenilik arayanlara harika bir örnek teşkil ediyor.

7- Açık Hava Duşları

Deniz kenarında ya da havuzlu bir eve sahipseniz ve bahçenizde yeteri kadar alanınız varsa böyle bir açık hava duş kabinine ne dersiniz? Mavi ahşaptan yapılmış kabinin iç kısımları beyaz renge boyanmış. Çift yöne açılan kapılar ise giriş çıkışlarda kolaylık sağlıyor. Saçınızda esintiyi, yüzünüzde güneşi hissederek yıkanmak ayrı bir zevk olsa gerek.

Kaynak:homify.com

2017-12-06T19:47:09+00:00 Aralık 6, 2017|İlham Veren Banyo & Mutfaklar|7 Farklı Banyo Dekorasyonu için yorumlar kapalı